Modern Classic Home
Cofnij

Czerń i złoto we wnętrzach

czerń i złoto we wnętrzu

Źródło

Kolorystyka otoczenia, wiele mówi o ich właścicielach. Kontrastujące połączenia soczystych barw świadczą zazwyczaj o artystycznej duszy. Stonowane barwy, takie jak biel czy szarości preferują osoby, które cenią sobie harmonię i spokój. Czerń i złoto we wnętrzach to natomiast wysublimowane połączenie, które świadczy o zdecydowaniu i wykwintnym guście posiadacza.

Czerń i złoto - wpływ kolorów na samopoczucie

Kolory w aranżacji wnętrz mają nie tylko związek ze stylistyką, ściśle wiążą się również z samopoczuciem osób w nich przebywających. Odpowiednio dobrane barwy potrafią wywołać pozytywne emocje. Liczne badania potwierdziły, że złoty jest kolorem, który oddziaływuje na nas w korzystny sposób, zwalczając lęk i depresję. Poza tym warto podkreślić, że jest to barwa, która idealnie odnajdzie się w miejscach, w których zwykle spędzamy czas, tworząc lub pracując. Dlaczego? Złoty pobudza wyobraźnie oraz kreatywność. Jak to jest natomiast z czernią? Wielu z nas obawia się tego koloru szczególnie we wnętrzach. Znając wpływ złotej barw,y powinniśmy odłożyć na bok te wszystkie obawy. Razem tworzą naprawdę dopasowaną parą. A jeśli nadal towarzyszą Ci wątpliwości - mamy dobrą wiadomość. Czarny działa uspokajająco. We wnętrzu o takiej kolorystyce bez trudu wyciszymy się oraz dodamy sobie pewności siebie.

Źródło

Wyposażenie w wyjątkowej kolorystyce

Idealnym pomysłem na wyposażenie wnętrza w tej wyjątkowej kolorystyce będzie czarna, klasyczna pikowana sofa lub czarne krzesła. Jeśli natomiast szukamy złotych elementów, wyjątkowy wystrój stworzy postument z polerowanym marmurowym blatem, czy komplet okrągłych stolików ze szklanymi blatami.

Małe rzeczy wielkie zmiany

Warto podkreślić, że czerń i złoto są doskonałymi barwami licznych dodatków. Bez trudu znajdziemy wyjątkowe dekoracje, takie jak ramki na zdjęcia, lustra, talerze, zegary  oraz przeróżne dekoracje. Takie małe rzeczy potrafią prawdziwie odmienić wnętrze. Oznacza to, że generalny remont i wymiana całego wyposażenia nie jest konieczna, aby osiągnąć kunsztowny efekt.

Komentarze do wpisu (0)

Napisz komentarz

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium