Modern Classic Home
Cofnij

Drewniane donice ogrodowe

Osoby odnoszące się ze szczególną uwagą i dbałością do aranżacji swoich wnętrz doskonale zdają sobie sprawę, że równie ważne jest ich otoczenie, czyli przestrzeń na zewnątrz, przylegająca bezpośrednio czy to do mieszkania, czy do domu. Mamy na myśli najmniejsze balkony w stylu paryskim, przestronne tarasy, patia, werandy oraz oczywiście ogrody przydomowe.

Wiosna budzi w nas chęć zmian i składania do metamorfozy również swojego podwórka. Piękne nasadzenia roślin wymagają odpowiednich warunków by się przyjąć, rosnąć i ponadto, stylowo wyglądać. Podczas tworzenia aranżacji ogrodowej czy balkonowej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii doboru donic.

[lookbook id="3697"]
 
[product id="10609, 9372, 10613, 10673, 10616, 10675"]

Jak łatwo zaaranżować taras lub ogród by był przytulny i stylowy? Wybierz drewniane donice ogrodowe!

Bez względu na to, jak dużą przestrzeń na zewnątrz mamy do dyspozycji, w każdej z nich idealnym elementem aranżacyjnym będą donice.

Modern Classic Home posiada w swojej ofercie szeroką gamę donic z drewna, które dzięki swobodnie personalizowanym wymiarom oraz kolorystyce, stanowią idealne narzędzie do stylizacji, z którym można wykreować dosłownie dowolny klimat, aranżując każdą przestrzeń zewnętrzną.

Donice drewniane Windsor i Flamingo są tak zaprojektowane by móc stworzyć idealne miejsce do rozwoju roślin. Dodatkowo wyposażone są w system drenażu, czyli odprowadzania nadmiaru wody, zestaw kółek do ich łatwego transportowania oraz warstwę izolującą przed zimnem.

Drewniane donice ogrodowe Flamingo i donice z pergolą Windsor w aranżacji ogrodowej by Roseberry Home

Jak stworzyć miejsce do zabawy i odpoczynku blisko kwiatów?


[lookbook id="3698"]

 

biała drewniana donica ogrodowa windsor w stylu hampton ocieplana
drewniana

Zaczniemy od absolutnego klasyka, jakim są białe drewniane donice tarasowe. Znamy je bardzo dobrze ze słynnego, ikonicznego wręcz ogrodu Aerin Laudeer, utrzymanego w doskonale rozpoznawalnym stylu Hamptons. Boniowane boki oraz charakterystyczny krzyżak wzmacniający konstrukcję to właściwie element rozpoznawczy tarasów i ogrodów Long Island. Można powiedzieć, że nierozłącznym tandemem są niebieskie hortensje i biała drewniana donica.

Donice w kształcie sześcianu, czyli na planie kwadratu, fantastycznie nadają się do ustawienia po obu stronach drzwi wejściowych, stając się pyszną aranżacją witającą jeszcze sprzed progu. W takim ustawieniu możemy w nich umieścić nie tylko krzewy hortensji, ale i przycięte w kształt kuli bukszpany oraz wszelkie inne topiary – na przykład stożki z cisów lub iglaki uformowane w kolumny. Sześcienne donice to także wspaniałe zwieńczenie narożników tarasu lub balkonu.

Podłużne, prostokątne donice idealnie nadają się do wytyczania umownych krawędzi, ułatwiając tworzenie zielonych ścian, których dodatkową, zdecydowaną zaletą jest to, że możemy je dowolnie przestawiać, zmieniając w mgnieniu oka aranżację ogrodu, patio czy nawet balkonu. Pragnąc podnieść poziom prywatności na balkonach domów wielorodzinnych, tworząc jednocześnie przyjemną zieloną oazę w centrum miasta, wystarczy ustawić na bokach parę donic z ulubionymi roślinami.

Jakie rośliny sadzić w drewnianych donicach ogrodowych?

W zależności od tego, jakie rośliny wybierzemy, taki też będzie charakter naszego roślinnego zakątka. Nie czujemy się ekspertami w zakresie ogrodnictwa, ale śmiało możemy podpowiedzieć, że wszelkiego rodzaju trawy ozdobne najlepiej komponują się ze stylem nowoczesnym i minimalistycznym, z kolei uformowane krzewy bukszpanów to sprawdzony element ogrodów i tarasów w stylu klasycznym, francuskim, romantycznym i prowansalskim. A skoro o Prowansji mowa, naturalnie każdy miłośnik tych klimatów wie, że lawenda to jego nieodłączny atrybut. Pragnąc wypełnić balkon czy taras donicami z lawendą warto pamiętać, że roślina ta ma długie korzenie, dlatego najlepiej czuje się w głębokich donicach. Na szczęście kształty naszych donic możecie swobodnie definiować w momencie zamówienia, gwarantując każdej ze swoich ulubionych roślin najodpowiedniejsze warunki do wzrostu. Mówiąc o kształcie mamy na myśli nie tylko wymiary donicy, ale również jej formę. Proponujemy w naszej ofercie donice z pergola, które można ustawić w kształcie litery L. Są wyjątkowo niezawodne w sytuacji, gdy chcemy stworzyć mocniej rozbudowaną ściankę separującą. Uzyskany w taki sposób zielony narożnik stworzy po wypełnieniu zielenią fantastyczne tło dla kolejnej donicy ustawionej w rogu. Koniecznie spróbujcie tego rozwiązania!

donica ogrodowa drewniana biała niska i wysoka z obeliskiem do roślin pnących
[lookbook id="3699"]

 

Jak zaprojektować przestrzeń w ogrodzie i na tarasie by stworzyć prywatny kąt?

A skoro mowa o budowaniu mobilnych ścianek z donic z kwiatami, na pewno skuteczniejszy efekt odseparowania, a tym samym większej prywatności, uzyskacie stosując donice z pergolą. Na zintegrowanej z donicą kratce możecie poprowadzić pnącza formując nie tylko pionową ścianę, ale nawet zadaszenie dające przyjemny cień i podnoszące poczucie komfortu. Tak stawiane ścianki doskonale zastępują stałą zabudowę - nie wymagają żadnego montażu do murów czy podłogi i w każdej chwili możecie je przestawić zmieniając w mgnieniu oka aranżację i nadając swojej przestrzeni na balkonie i tarasie nowego wymiaru.

Jak to zrobić, skoro donice obciążone ziemią i roślinami są bardzo ciężkie i trudno je przestawiać? To bardzo proste! Każdą donicę możemy dostarczyć w opcji na kółkach, z którymi komponowanie nowych, nieskończonych wariantów ustawień i aranżacji zajmie dosłownie chwilę!

Szczególną formą rozbudowanej donicy jest opcja z obeliskiem (dostępna także w formie samego obelisku). Ten element małej ogrodowej architektury to prawdziwy must-have miłośników ogrodów w stylu angielskim. Na obelisku o dowolnej, wybieranej przez Was wysokości możecie poprowadzić powojniki, pnącza, a także klasyczne, idealnie angielskie w wyrazie róże.

Trzeba wspomnieć, że z tego typu rozwiązań możecie korzystać nie tylko w waszych domach i obiektach mieszkalnych. Wszelkiego rodzaju donice drewniane to idealny produkt do aranżacji ogródków przy restauracjach, na tarasy hotelowe oraz do innych miejsc użyteczności publicznej. Według tych samych reguł, które przedstawiliśmy pisząc o waszych prywatnych tarasach, ogrodach i balkonach, możecie aranżować przestrzeń, która będzie stanowiła dodatkową atrakcję dla gości waszych lokali, separując przestrzeń spożywania posiłków lub strefę wypoczynkową od przylegających do niej ciągów komunikacyjnych, takich jak chodniki czy ulice. Ustawiając obok siebie kilka donic z umiejętnie dobranymi roślinami możecie w dowolny sposób kreować klimat waszych restauracji i kafejek, fundując klientom przyjemną podróż do innej, zielonej rzeczywistości.

donice drewniane ogrodowe ocieplane z drenażem w stylu hamotons białe

I już na koniec warto przedstawić kilka informacji typowo technicznych. Donice, które kupicie w Modern Classic Home to produkt polski, wykonywany z drewna iglastego, niemniej, mając na uwadze jak najwyższy poziom satysfakcji naszych klientów, oferujemy również możliwość dostarczenia donic wykonanych z drewna bukowego – wystarczy złożyć zamówienie w opcji premium, aby jeszcze bardziej cieszyć się doskonałą jakością produktu! (Ponieważ mówimy o produkcie z naturalnych surowców, warto mieć na uwadze, że każda z takich donic może mieć typowe dla drewna niedoskonałości, takie jak słoje i sęki.)

Wszystkie elementy są ze sobą łączone klejem i skręcane, a następnie malowane na dowolny kolor z palety RAL. Pamiętajcie, że także kolor, na jaki się zdecydujecie, będzie w piękny i zdecydowany sposób kształtował stylistykę Waszych ulubionych przestrzeni na świeżym powietrzu.

W środku donice są zaimpregnowane bezbarwnym lakierem oraz wyłożone zabezpieczającą folią. Ten specjalny rodzaj wykończenia z użyciem folii o grubości 0,3 mm daje solidną izolacją, dzięki czemu bezpośrednio do środka można wsypać ziemię i wysadzać do niej rośny, bez stosowania dodatkowych plastikowych doniczek. Co więcej, każda donica ogrodowa może otrzymać specjalną izolację ze styropianu o grubości 2 cm, dzięki czemu rośliny będą mogły w niej bezpiecznie zimować na zewnątrz. Bardzo atrakcyjną opcją dodatkową jest drenaż w postaci czterech rurek PCV, montowanych w dnie donicy. Połączenie pięknego z praktycznym to najlepsza, zwycięska kombinacja. I my takie lubimy najbardziej.

Komentarze do wpisu (0)

Napisz komentarz

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium