Modern Classic Home
Cofnij

Jak wybrać idealny zapach do wnętrza

dekoracyjne swiece zapachowe main

Piękny zapach jest zwieńczeniem doskonałej kreacji. Dotyczy to tak samo mody, jak i wyposażenia wnętrz. Mieszkanie urządzone z gustem, zadbane w najmniejszym detalu, samo prosi się o finalny akcent w postaci otulającego zapachu roztaczanego przez świece zapachowe lub dyfuzor. Powszechnie wiadomo, ze na perfumach nie należy oszczędzać, ponieważ ich jakości nie zastąpią żadne podróbki. Ta sama zasada dotyczy świec zapachowych: tylko produkt premium może spełnić oczekiwania, jakie wiążemy z zapachem do domu. Jak wybrać idealną świecę zapachową i perfumy do wnętrz?

dekoracyjne swiece zapachowe 4

Świece zapachowe klasy premium są produktem tak bardzo ekskluzywnym i prestiżowym, jak najbardziej topowe perfumy. Wystarczy wspomnieć o tak kultowych markach, jak Jo Malone, której świece osiągają ceny nawet do 1300 złotych! Osoby marzące o kultowym słoiczku firmowanym przez Diptyque też zdają się nie zważać na ich cenę, wiedząc, że dostają za nią gwarantowaną jakość i wysmakowany design. Warto tu też wspomnieć jeszcze kilka kultowych marek, takich jak Baobab czy Yankee Candle.

świece zapachowe premium
Źródło: Alexander James Interior Design
swiece zapachowe premium
Źródło: Baobab.com
swiece zapachowe premium
Źródło: Diptyqueparis.com

Choć czasem znane osoby próbują wypuszczać na rynek świece zapachowe firmowane swoim nazwiskiem, oferując je w niskiej półce cenowej, czar pryska, kiedy wnosimy produkt do domu. Okazuje się, że mocno reklamowana świeca, która przyciąga naszą uwagę kolorowym opakowaniem i atrakcyjną ceną, zupełnie nie spełnia naszych oczekiwań: zapach szybko się ulatnia albo w ogóle jest niewyczuwalny, knot kopci, wosk spala się nieładnie i nierównomiernie.
Spróbujmy zobaczyć, dlaczego tak się dzieje.


ŚWIECE ZAPACHOWE PREMIUM

dekoracyjne swiece zapachowe 5


Co sprawia, że produkty premium są tak drogie, a jednocześnie tak bardzo pożądane? Powrócę do analogii z perfumami do ciała. Atrakcyjny zapach, jego trwałość, naturalne składniki, doskonała forma, kuszące opakowanie. Czy piszę jeszcze o perfumach czy już o świecach zapachowych?

dekoracyjne swiece zapachowe 5


W przypadku świec cała tajemnica i sukces opierają się dokładnie na tych samych czynnikach. Kupno taniej świeczki, nawet najpiękniej podanej, w atrakcyjnym naczyniu, w ulubionych kolorach, szybko okazuje się mylną decyzją. Tani produkt nie trzyma zapachu, który ulatnia się po paru dniach i nie jest wyczuwalny nawet w czasie spalania.

I oto płynnie przechodzimy do kolejnego aspektu – jakość spalania. Znacie to? Kopcący knot? Albo – co frustruje chyba jeszcze bardziej – wypalony jak studnia środek i połowa niewykorzystanego wosku po bokach? Winę za te problemy ponosi knot – wykonany ze słabego surowca będzie kopcił, zbyt cienki lub nieproporcjonalnie rozmieszczony w stosunku do masy wosku doprowadzi do wypalania „studni” w środku świecy.

(Pożyteczna rada: czasami warto przyciąć czarną końcówkę nadpalonego knota, aby świeca mogła odzyskać ładny i równy płomień).

Nie zapominajmy o jeszcze jednym aspekcie – niskiej jakości syntetyczne surowce to także niebezpieczne produkty spalania, niekorzystnie wpływające na nasze zdrowie!

zapachy do wnetrz 02


Wracamy do naszego pytania: jak wybrać świecę dobrej jakości, która będzie nas długo cieszyć?

swiece dekoracyjne 07


Trwałość zapachu gwarantują odpowiednio dobrane proporcje. Zawartość perfum w wosku musi wynosić około 5-6%. Tylko wtedy świeca będzie roztaczać pożądany aromat, nawet nie zapalona. Sprawdza się tutaj powszechnie znane, stare powiedzenie: co za dużo to nie zdrowo, bowiem zbyt wysokie stężenie perfum doprowadza do kopcenia, ponieważ parafina ma swoje ograniczenia jeżeli chodzi o jej zdolność łączenia z perfumami. To kolejny argument za tym, że świece produkowane przez fachowe, doświadczone i wyspecjalizowane manufaktury są dopracowane w każdym, nawet ukrytym szczególe!

Perfumy wykorzystywane do produkcji świec zapachowych oraz dyfuzorów i zapachów do wnętrz firmowanych przez Modern Classic Home pochodzą z Grasse - legendarnego regionu Francji, słynącego z produkcji najwyśmienitszych aromatów. Tak szlachetny surowiec już sam w sobie stanowi gwarancje doskonałej jakości i wrażeń zmysłowych przy użytkowaniu zapachów do wnętrz.

Wosk także musi być odpowiednio dobrej jakości, aby gwarantował prawidłowe spalanie i efektywną dyfuzję. Aby w trakcie spalania do naszych wnętrz nie przedostawały się szkodliwe substancje, należy korzystać z produktów posiadających odpowiednie atesty, a produkty Modern Classic Home spełniają ten wymóg, a wosk wykorzystywany do produkcji naszych świec pochodzi z Niemiec, co zdecydowanie odróżnia go od tanich chińskich produktów.


luksusowe zapachy od wnetrz


Jak wspomnieliśmy, knot ma bardzo duże znaczenie dla jakości spalania świecy zapachowej. Knoty w świecach zapachowych Modern Classic Home są wykonane z bawełny o grubości gwarantującej równomierne spalanie całej masy wosku. Jeżeli świeca ma dużą powierzchnię, wtedy zatapiamy w wosku knoty w takiej liczbie, aby uzyskać pełne jego topienie.

swieczki zapachowe do wnetrz 01


Przy okazji zwrócę Waszą uwagę na z pozoru nieistotny aspekt – czas palenia świecy. Zapalanie knota na chwilę i szybkie gaszenie także prowadzi do nierównomiernego i nieekonomicznego spalania. Świecę należy pozostawić do palenia przez co najmniej trzy godziny. To optymalny czas, który zapewni równe roztopienie masy woskowej oraz rozprzestrzenienie w otoczeniu aromatu.

jak wybrac zapach do wnetrz


To nie może być przypadek, że wszystkie luksusowe świece zapachowe i produkty zapachowe do wnętrz charakteryzują się minimalistycznym, czystym designem, opartym na umiejętnej grze doboru paru kolorów i prostych linii. Dobra zawartość produktu (perfumy i wosk) nie muszą bronić się krzykliwymi formami naczyń. Prosty design szkła, w którym umieszczane są nasze produkty, w magiczny sposób sprawia, że bez względu na styl, któremu hołdujemy – Hamptons, modern classic, glamour czy też nowoczesny minimalizm – harmonizują one wręcz doskonale, umieszczane na stolikach kawowych, szafkach nocnych czy wokół wanny w pokojach kąpielowych.

dekoracyjne swiece zapachowe

Zadając sobie pytanie o to, jakie wymogi powinien spełniać idealny zapach do wnętrz, z pewnością w pierwszej kolejności musimy sobie powiedzieć, że powinien odpowiadać naszym gustom i pozytywnie stymulować nasze zmysły. W gamie zapachów Modern Classic Home znajdziecie kompozycje kwiatowe - subtelnie kobiece, ale także ciężkie, orientalne i klasyczne bukiety, które rozwijają swój zapach przechodząc przez kolejne nuty głowy, serca i bazy. Po drugie patrzmy na jakość składników - wosku, knota i oczywiście perfum. I po trzecie: wzornictwo - naczynia wyeksponowane na naszych meblach również mają zdobić. Szkło, w którym zatapiamy nasze świece możecie po ich wypaleniu wykorzystywać jako wazony i ozdobne pojemniki.

Zapraszam Was do działu zapachów w naszym sklepie, gdzie znajdziecie świece zapachowe, dyfuzory, uzupełniacze, a nawet eleganckie zapałki, a w razie pytań zawsze służę pomocą i wsparciem przy wyborze!

Komentarze do wpisu (0)

Napisz komentarz

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium