Przyjrzyjmy się dzisiaj konsoli. Konsola to mebel, który z pewnością nie wygra popularnością ze stołem, sofą czy fotelem, ale jeśli zastanowić się dłużej, nie ma chyba mieszkania, które funkcjonowałoby bez konsoli. Co więcej, trudno o drugi taki mebel, który dawałby tak nieskończone możliwości stylizacyjne, chociaż chodzi tylko o cztery nóżki i niewielki blat (choć z liczbą nóżek nie da się do końca przesądzić, o czym pomówimy dalej). Dzisiejsze rozważania poświęcimy formom konsoli, ich zastosowaniu, a także nieograniczonym możliwościom aranżacyjnym tego uniwersalnego mebla.
Odwiedzając nas w
sklepie, czy też kontaktując się z nami on line, często
zgłaszacie swoje problemy i rozterki, z którymi przychodzi się Wam
mierzyć w trakcie urządzania Waszych mieszkań. Są to dla nas
niezwykle cenne kontakty i zawsze, na tyle, ile możemy, staramy się Wam przychodzić z pomocą.
Jedną z takich problematycznych przestrzeni są wąskie wiatrołapy i dość ograniczone pod względem powierzchni przedpokoje. Tych parę metrów kwadratowych to wizytówka każdego mieszkania i domu, nic więc dziwnego, że właścicielom zależy, aby urządzić tę przestrzeń ze szczególną dbałością, przy jednoczesnym zapewnieniu jak najwyższego poziomu funkcjonalności.
Meblem, który zawsze doradzamy do przedpokoju i wiatrołapu, jest konsolka, bohaterka dzisiejszego wpisu. W zależności od powierzchni pomieszczenia możemy w strefie wejścia do mieszkania umieścić większy lub mniejszy mebel, oparty na czterech, dwóch lub jednej nodze, a nawet zredukować je do zera, umieszczając na ścianie półkę, na tyle dopracowaną w swojej formie, aby bez wątpienia budzić skojarzenie z konsolą.
Po co jest nam potrzebna konsola w mieszkaniu? W strefie wejścia to nieoceniony mebel, na którym zaraz za drzwiami możemy odłożyć klucze, kluczyki od samochodu, torebkę, korespondencję wyjętą chwilę wcześniej ze skrzynki, list odebrany od kuriera. Możliwości jest cała masa! Podążając dalej tropem praktycznego przeznaczenia konsoli, niemal nieodzownym jej dopełnieniem staje się powieszone nad nią lustro – okrągłe, kwadratowe, prostokątne, a nawet obejmujące cały fragment ściany, tworząc rozległą lustrzaną powierzchnię. W ten sposób konsola przy wejściu do mieszkania zmienia się w element garderoby. Możemy tu odłożyć ozdobną łyżkę do butów, a może elegancką szczotkę do włosów? Ostatni rzut oka przed wyjściem z domu – konsola towarzyszy nam niepostrzeżenie, ale wyobraźmy sobie jak nieporęcznie byłoby bez tego niepozornego mebelka.
Obok tak czysto praktycznego przeznaczenia konsoli, stwarza ona niezliczone możliwości aranżacyjne. Może zmienić się w manifest naszych gustów artystycznych, upodobań designerskich.
W sytuacji, kiedy decydujemy się stworzyć wokół konsoli strefę dekoracyjną, mamy do dyspozycji niezwykle szeroką gamę dodatków i elementów wyposażenia wnętrza. Nad samą konsolą możemy umieścić ozdobne lustro lub obraz. Niezwykle ważne jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie mebla i eksponowanych na nim dodatków. Możemy zdecydować się na oświetlenie górne, w postaci kinkietu nad obrazem lub oświetlenie boczne – rozmieszczone po obu stronach obrazu lub lustra. Doskonałą opcją jest także umieszczenie oświetlenia na samej konsoli. Wtedy podstawa stojącej lampy staje się jednym z komponentów aranżacyjnych. Możemy wybierać dowolnie przeróżne surowce takiej podstawy (metal, ceramika, drewno) oraz szaleć z abażurami (proste, ozdobne, jednokolorowe, szklane, tekstylne).
Cóż jeszcze warto umieścić na blacie konsoli? Tu także mamy do wyboru setki, jeśli nie tysiące możliwości: ozdobne albumy, eleganckie ramki z fotografiami najbliższych, roztaczające ujmujący zapach świece lub dyfuzory zapachowe, wazon z kwiatami, rzeźby, dekoracyjne bibeloty, spójne ze stylem, w którym zaaranżowaliśmy nasze mieszkanie. W ten sposób można zmienić konsolę w strefę ulubionych przedmiotów, najcenniejszych egzemplarzy w naszych kolekcjach czy to designerskich czy to sentymentalnych. Ogromną zaletą aranżacji na konsoli jest to, że możemy ją dowolnie zmieniać, w zależności od pór roku, świąt czy po prostu własnego nastroju.
Nie koniec na tym! Konsola pozostawia nam jeszcze jedno miejsce do aranżacji i wykorzystania – przestrzeń pod blatem. Bardzo częstym rozwiązaniem są szuflady - ze względów konstrukcyjnych dość płytkie i niewielkie, ale idealne do przechowywania bieżących dokumentów, kluczy lub małych dodatków takich jak apaszki lub okulary.
Niektóre modele konsol mają dodatkową półkę, czasami nawet dwie, pod blatem. To miejsce możemy wykorzystać do odkładania pledów, zapasowych poduszek dekoracyjnych. Można tu również umieścić ozdobne kosze, które z kolei są świetnym schowkiem na nakrycia głowy, szaliki lub torebki. Jeżeli konsola nie ma dolnych półek, możemy pod nią ustawić puf lub taboret, który w strefie wejścia na pewno przyda się do zmiany obuwia lub do odłożenia torebki.
W Modern Classic Home konsola jest stałym elementem asortymentu. Dbamy o to, aby na bieżąco wzbogacać kolekcję o nowe modele, dostosowane do różnych stylistyk i różnych przestrzeni, z uwzględnieniem ograniczeń powierzchni. Znajdziecie u nas bogaty wybór szklanych konsol na metalowych stelażach, z wykończeniem niklowanym, złoconym i czarnym. To absolutnie uniwersalny model, pasujący do szerokiego wachlarza stylów, od nowoczesnego, poprzez glamour i Hamptons, po klasyczny. W tej rodzinie produktów nie może zabraknąć konsol z blatem marmurowym, które wykonujemy na zamówienie, w dowolnym wymiarze. Znajdziecie u nas także klasyczne drewniane konsole, a wśród nich niepowtarzalną, nawiązującą do najlepszych orientalnych inspiracji konsolę Opium.
Na koniec najlepsza wiadomość: konsolę można ustawić dosłownie w każdym pomieszczeniu, od wspomnianego przedpokoju, poprzez salon, sypialnię, na łazience kończąc, dlatego... nie musicie ograniczać się do tylko jednej!
Napisz komentarz