Modern Classic Home
Cofnij

Nasze projekty - pastelowy apartament dla singla

Przedstawiamy Wam kolejną realizację naszego autorskiego projektu, w której ponownie oparliśmy się na ulubionych przez nas motywach klasycznego amerykańskiego klimatu, czerpiąc inspiracje ze stylu nowojorskiego i Hampton w połączeniu z najlepszymi francuskimi tradycjami. Całość została podkreślona dodatkami w stylu glamour dając harmonijną kompozycję. Przyjrzyjmy się meblom, dekoracjom i kolorom.

klasyczny apartament dla singla
Fot. Igor Dziedzicki


Mieszkanie to stosunkowo nieduża powierzchnia, jednak interesująco rozmieszczona na dwóch różnych poziomach, przesuniętych w stosunku do siebie zaledwie o metr, co jednak nadaje temu wnętrzu dodatkowej głębi i buduje atmosferę zaskoczenia. Obydwa poziomy, mieszczące strefę dzienną (góra) ze strefą prywatną (dół) łączy korytarz, wprowadzający dodatkowy element tajemniczości.

klasyczny apartament dla singla
Fot. Igor Dziedzicki

Budując kompozycję na jasnym, pastelowym tle, punktem centralnym uczyniliśmy nasz ulubiony kolor – baby blue. To kolor o bardzo dalekich wnętrzarskich tradycjach, wyjęty z klasycznej palety wyrafinowanego rokoko. Gustowała w nim sama Madame de Pompadour, a nawet zwykło się nazywać ten odcień błękitem pompadour.

klasyczny apartament dla singla
Fot. Igor Dziedzicki
Błękit pompadour
Fot. Igor Dziedzicki


Przy okazji warto skupić się tutaj na zagadnieniu koloru wiodącego. W aranżacji wnętrza nie chodzi o to, aby kolorem wiodącym zdominować wszystkie powierzchnie, ponieważ dałoby to nużący i ciężki efekt. Kolor wiodący należy wprowadzić w postaci zdecydowanych, atrakcyjnych elementów, a następnie dopełnić go akcentami.

Skrzydło Angel modern classic home
Fot. Igor Dziedzicki

Kolor baby blue, wprowadzony za sprawą eleganckiej sofy, został powtórzony echem w obrazach, które w tym wnętrzu stanowią bezsprzeczną ozdobę, na równi ze szlachetną biżuterią, którą każda elegancka kobieta wieńczy swoje najwykwintniejsze stroje.

klasyczny apartament dla singla
Fot. Igor Dziedzicki

Rzucony od niechcenia granatowy pled, podbija błękitne tonacje, które jednak nie nabrałyby swojego wyrazu, gdyby nie złote akcenty, stojące w atrakcyjnym kontraście ze słodkim odcieniem pastelowego błękitu. Jak możecie zauważyć, złoto powtarza się tylko w małych detalach, takich jak dekoracyjne skrzydła (swoją drogą, SKRZYDŁO ANGEL to absolutny bestseller w naszej ofercie, dostępne w różnych rozmiarach, także w wariancie srebrnym).

klasyczny apartament dla singla
Fot. Igor Dziedzcki

Złoto odnajdujemy także w stelażu marmurowego stolika kawowego PORTO GOLD, na grzbietach książek i w ramach obrazów. Wzmocnieniem złota jest ciepła barwa drewna orzechowego w antycznym stole i w krzesłach. I tylko tyle, jeśli chodzi o barwy. Błękit i złoto łączą się tu ze sobą na tle łagodnej jasno-szarej bazy, widocznej na ścianach i w zabudowie kuchennej. Chociaż złoto często kojarzy się z ciężkim przepychem, tu widzimy lekkość i oszczędność kolorystyczną. Mamy nadzieję, że podziała to dopingująco na tych, którzy boją się tego koloru, obawiając się tanich czy nowobogackich efektów.

klasyczny apartament dla singla
Fot. Igor Dziedzicki

O tym, jak wielką rolę grają detale, świadczą dekoracyjne reliefy, którymi ozdobiono fronty szafy, pełniącej jednocześnie funkcję przepierzenia. Rezultat jest zdecydowany i doskonale widoczny, chociaż fronty jako takie nie mają w sobie nic szczególnego.

klasyczny apartament dla singla
Fot. Igor Dziedzicki

Miękkości i przytulności w części wypoczynkowej dodaje pastelowy dywan MOROCCAN z wysokim włosiem i poduszki welurowe. Srebrne lampy i okazałe świeczniki są kontynuacją wyszukanej, artystycznej atmosfery, zapoczątkowanej przez wspomniane już dzieła polskiego malarstwa oraz księgozbiór w pięknych, złoconych oprawach.

Może zaskakiwać fakt, że kilka czarnych dodatków idealnie wtapia się w delikatną, pastelową całość: konsola OPIUM, abażury, świece, dymione szkło.

klasyczny apartament dla singla
Fot. Igor Dziedzicki
lustrzana komoda
Fot. Igor Dziedzicki


Część prywatna, a konkretnie sypialnia, to koncepcyjnie kontynuacja klimatu panującego w salonie. Odnajdujemy tu kolor baby blue – fotel, efektowne porcelanowe wazy, kolorowe plamy kolejnych dzieł polskiego malarstwa. Pastelowe błękity są tu wkomponowane w jasne, szare tło ścian, a jednocześnie zaakcentowane granatowymi elementami (pikowany zagłówek). Ciepły klimat akcentują poduszki dekoracyjne, ale pierwsze skrzypce bez wątpienia grają tu obrazy.

Komoda lustrzana, którą znajdziemy zarówno w aranżacji salonu, jak i sypialni, potęguje kolory i wprowadza dodatkową głębię. Decydując się na takie meble, warto sprawdzić, co będzie się odbijało w ich płaszczyźnie. Oczywiście odbite przestrzenie będą zmieniać się w zależności od kąta spojrzenia, co jednocześnie może być zaproszeniem do dość kreatywnego odkrywania wnętrza.

pikowany zaglowek
Fot. Igor Dziedzicki

polskie malarstwo we wnetrzach
Fot. Igor Dziedzicki

Łazienka to wnętrze zdecydowanie bogate, ale bez przepychu. Efekt dostojnej elegancji został uzyskany przez ciepłą barwę złotego kamienia, którym wyłożono ściany, oraz złote, mocno dekoracyjne lustro słońce FEATHERS. Tyle wystarczyło, aby całe pomieszczenie nabrało wyjątkowego charakteru w stylu glamour.

lazienka w stylu glamour
Fot. Igor Dziedzicki


Naturalnie w mieszkaniu umieściliśmy wiele mebli i dekoracji z oferty naszego sklepu, ale zostały one harmonijnie skomponowane z antykami oraz z zabudową na wymiar. Takie połączenie, wzbogacone cennym księgozbiorem i doskonałym malarstwem dało w efekcie dojrzałą, wielopłaszczyznową aranżację. Wnętrze jest spersonalizowane i niepowtarzalne, a do tego właśnie dążymy realizując projekty wnętrz dla naszych klientów. Mieszkanie to opowieść o jego właścicielach, a jednocześnie przestrzeń gwarantująca wygodne i sprawne, codzienne funkcjonowanie.

Komentarze do wpisu (0)

Napisz komentarz

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium