Modern Classic Home
Cofnij

Projekty Modern Classic Home - warszawska kamienica

modern classic w kamienicy


„Flora” to nasz sztandarowy projekt. W jego scenerii przyszła na świat marka Modern Classic Home. W oprawie prezentowanego dzisiaj apartamentu przedstawialiśmy Wam naszą wizję i inspiracje, czyniąc to wnętrze najczytelniejszym wyrazem stylu Modern Classic. Apartament stanowi doskonałe połączenie klasyki i nowoczesności, zbudowane na czystej i ponadczasowej bazie, za jaką należy uznać przestrzeń w warszawskiej kamienicy.

projekty modern classic 1


Wysokiej jakości tło to połowa sukcesu w kreowaniu nietuzinkowej aranżacji: dębowy parkiet, oryginalna sztukateria, drewniane okna, wysokie sufity. Tworząc projekt do takiego wnętrza należy pamiętać, że te wszystkie elementy są jak asy w talii kart, dlatego w żaden sposób nie należy, nie wolno bić ich wprowadzanymi sprzętami i dodatkami. Podporządkowanie się tej zasadzie wymaga bardzo dużej uwagi, rygoru albo po prostu... wyczucia.

projekty modern classic home 1


Jak zaznaczyliśmy na wstępie, pierwiastkiem klasycznym w tym projekcie jest baza – podłoga, okna, przestrzeń i światło. Odwołując się do klasycznego źródła inspiracji dobraliśmy kilka antycznych mebli – nie za dużo, aby nie przytłoczyć nimi pomieszczenia i nie uczynić go dosłownym odtworzeniem wnętrza z dawnych czasów. Angielska witryna – kredens stała się głównym bohaterem jadalni, w której stanął również antyczny stół i sześć krzeseł.

projekty modern classic home 2


Nowoczesnym elementem mieszkania są duże, białe powierzchnie ścian. Subtelnie rozmieszczone obrazy w starych ramach i stylizowane kinkiety podkreślają czystość tła. Trudno dostrzec Wam "modern" na tle tego silnego "classic"? Spójrzcie na okna! Bez wątpienia to one wnoszą silne przełamanie klasycznego klimatu, ponieważ nie zostały udekorowane, pozostawiliśmy je niczym nieprzesłonięte, bez zasłon i bez firanek, poniekąd wręcz surowe.

projekty modern classic home 4

Część wypoczynkowa salonu to oczywiście kontynuacja klasycznej bazy – ukryte meblowe zabudowy za ściankami dekorowanymi sztukaterią, biała biblioteczka z bogatym księgozbiorem, prawdziwy kominek z klasycznym portalem. Jednak tapicerowane sofy subtelnie przełamują tradycyjny klimat kamienicy. Szary kolor tapicerki, prosta faktura płóciennego splotu wełnianej tkaniny i w końcu prosta forma mebla stanowią przykład nowoczesnego wzornictwa.

projekty modern classic home 5


Równie nowoczesny w wyrazie jest stolik kawowy na niklowanej podstawie. Można by pokusić się o stwierdzenie, że tego typu szklany stolik kawowy to nieodłączny atrybut mieszkania w stylu modern classic. Chłodną formą i surowcem przełamuje ciepło drewnianej podłogi i złoconych, mocno ozdobnych dekoracji. Dodatkowym akcentem przełamującym klasyczną konwencję jest w części wypoczynkowej kolor. Kobaltowy dywan w marokańską kończynę i gobelinowe poduszki dekoracyjne w nasyconych barwach, mimo że także czerpią z klasycznych wzorców, są ich nowoczesną interpretacją i mocno ożywiają stonowane wnętrze.

projekty modern classic home 6Część dzienna, o czym właściwie należało napisać na początku, otwiera się holem, w którym uwagę przykuwa przede wszystkim inspirowana klasycznymi chińskimi meblami czarna konsola na wysoki połysk, przypominająca orientalną lakę.

projekty modern classic home 7


Tuż obok przestrzeń otwiera się na aneks kuchenny, płynnie połączony z holem. Aranżacja tej części mieszkania to subtelne nawiązanie do stylu art deco. Zadecydowały o tym przede wszystkim nierozerwalnie kojarzone z tą stylistyką czarno-białe płytki na podłodze. Nietypowe, jak na wyposażenie kuchenne, lustro to czysta forma artdecowska, czyli dębowa rama z kwiatowym ornamentem przedstawiającym stylizowane lilie.

projekty modern classic home 8


Czarno-białe akcenty dominują w tej części apartamentu. Znajdujemy je w postaci czarnej bordiury nad glazurą w toalecie oraz jako drobną, czarno-białą szachownicę na ścianach w łazience.

projekty modern classic home 9


Art deco odnajdujemy także w liniach armatury łazienkowej i w sposobie podwieszenia umywalki. Dopełnieniem klimatu jest praktyczny, niklowany kamerdyner i szklane pojemniki ze srebrnymi pokrywkami.

projekty modern classic home 10
projekty modern classic home 11


Mówiąc o łazience parę słów szczególnej uwagi należy poświęcić rozplanowaniu pomieszczeń. Plan apartamentu to odważna kombinacja otwartej przestrzeni, z jednej strony przeznaczonej dla gości, z drugiej całkowicie prywatnej, bez jakichkolwiek drzwi, które oddzielałyby od siebie pomieszczenia (wyjątek stanowi tu jedynie toaleta). Do łazienki przechodzimy płynnie z kuchni, z której jednak widać zaledwie fragmenty pomieszczeń prywatnych, dzięki specyficznemu rozkładowi mieszkania.

projekty modern classic home 12

Idąc dalej, z łazienki, także bez jakichkolwiek drzwi, przechodzi się do sypialni. Tutaj klimat klasyczny ustępuje miejsca subtelnie zaakcentowanym motywom w stylu glamour: lustrzana komoda, lustro słońce nad łóżkiem, lustrzane ramy obrazów potęgując światło, załamując i odbijając przestrzeń wprowadzają do wnętrza wrażenie bogactwa. Zdecydowanie bogata w wyrazie jest przepiękna, opalizująca tapeta z japońskim motywem oraz smukłe lampki nocne z intrygująco przekrzywionymi abażurami. Kontynuację japońskich, florystycznych ornamentów odnajdujemy w figuralnych, gobelinowych wzorach na poduszkach dekoracyjnych, przedstawiających gejsze.

projekty modern classic home 13

Ciąg pomieszczeń zamyka ukryta za ścianą garderoba.

Prezentowana przestrzeń to poprowadzony z lekką wirtuozerią mariaż klasyki i modnych obecnie elementów wyposażenia wnętrz. Kluczem do sukcesu są najlepszej jakości surowce zastosowane jako baza – podłoga, sztukateria, glazura. Ogromne znaczenie miała tu umiejętność właściwego dobierania proporcji, wyznaczania granic między przepychem a przesadą.

Lubimy podejmować tego typu wyzwania, dlatego zawsze chętnie doradzamy naszym klientom, a także oferujemy pełne rozwiązania w postaci projektów wyposażenia wnętrza.


Komentarze do wpisu (0)

Napisz komentarz

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium