Modern Classic Home
Cofnij

SZKLANE ŚWIECZNIKI/MITRASY/BOMBONIERKI - SZKŁO HAND MADE IN POLAND

Jeżeli zapytamy kogoś na świece z jakich produktów słynie Polska to na pewno jedną z odpowiedzi będzie słowo SZKŁO, SZKLANE ŚWIECZNIKI, BOMBKI CZY KRYSZTAŁOWE SZKLANKI ! Nasze huty szkła są eksporterem i producentem szkła do Europy, Ameryki, Kanady, Azji i wielu innych dalekich krajów. Czasami jest nawet tak że polskie świeczniki, pojemniki, zastawa stołowa czy bombki jadą do jakiegoś kraju  a wracają do nas jako produkt z logo zagranicznej marki z małym znaczkiem HAND MADE IN POLAND. Przyznam, że jestem zachwycony polskim szkłem i w ofercie swojego sklepu postawiłem na produkty z polskich hut szkła takie jak świeczniki szklane, lampiony, bombonierki, szklanki, karafki czy ramki kryształowe. Miałem ogromną  przyjemność zobaczyć na własne oczy jak przygotowywane są moje produkty  i ile ludzkiej pracy trzeba włożyć by powstały te piękne przedmioty. Poniżej przedstawiam Wam kilka zdjęć które obrazują różne etapy powstawania szkła.

W pracę nad jednym produktem często zaangażowany jest sztab ludzi od ludzi topiących szkło, dmuchających kształt, do osób chłodzących szkło, szlifujących robiących kontrolę jakości do pakujących ręcznie ostateczny produkt. Wszystko to przebiega jak w zegarku a każdy wkłada serce w to co robi i jest z tego naprawdę dumny.

Etap nadawania kształtu, ciągłe wrzucanie do pieca z temperaturą tysiąca stopni i dmuchanie szkła to naprawdę ciężka praca, której nie boją się kobiety!

Etap Szlifowania w przypadku szkła kryształowego, na zdjęciu obłędna popielnica kryształowa a poniżej kryształowa owocarka.


Kryształowa szklanki do whyski i karafka wyprodukowane ręcznie, szlif który jest na tych produktach nazywa się diamentowy i jest niezwykle pracochłonny ale szkło skrzy się jak diamenty !

Na zdjęciu misa i duży świecznik ozdobione ręcznie platynowym paskiem

Świecznik z szarą kalką napis Happiness is Homemade

Serwetniki szklane ręcznie zawijane w pętelkę przy temperaturze tysiąca stopni!


Okazuje się że pewne technologie nie zmieniły się od wieków, ponieważ są niezawodne i powstaje w nich najlepszy produkt.

foto materiały prasowe polskich hut szkła, agencja gazeta, fot Edyta Głębocka, materiały prasowe modern classic home


Komentarze do wpisu (0)

Napisz komentarz

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium