oswietlenie sypialni


Nowoczesne projekty wnętrz czynią ze światła jeden z elementów kreowania przestrzeni. Dzięki rozwijającej się technice, sposób rozprowadzenia oświetlenia na równi ze sprzętami decyduje o charakterze i wyglądzie pomieszczenia. Spróbujmy dzisiaj przyjrzeć się kryterium doboru oświetlenia do sypialni, czerpiąc z dobrodziejstw postępu techniki i wspaniale rozwijającego się wzornictwa.

Oświetlenie w sypialni - zasady pięknych i praktycznych wyborów

Przeczytaj więcej

Stwierdzenie, że uchwyty meblowe i gałki to biżuteria dla mebli nie jest ani metaforą, ani niczym odkrywczym. To po prostu fakt. Te metalowe, kryształowe, czasami drewniane, skórzane czy porcelanowe elementy stanowią zwieńczenie projektu szafy, zabudowy kuchennej, komody i każdego mebla wyposażonego w otwierane fronty lub szuflady. Mnie osobiście najbardziej intryguje fakt, że uchwyty, pełniące absolutnie praktyczną funkcję, potrafiły się wspiąć na najwyższy poziom wysmakowanego dodatku.

Funkcjonalne czy piękne - czym się kierować przy wyborze uchwytów

Przeczytaj więcej

Zmiany pór roku, zmiany nastrojów, to wszystko budzi w nas ochotę do zmian w otoczeniu, w mieszkaniu. Wtedy dwoma czynnikami, najsilniej powstrzymującymi nas od działania są budżet i rozsądek. Trudno zmieniać wyposażenie mieszkania za pstryknięciem z palców. Wyposażenie to oczywiście inwestycja na lata. Co zrobić, kiedy pragniemy świeżego oddechu? 

Jak układać poduszki dekoracyjne na sofie, żeby odmienić salon

Przeczytaj więcej

Przestrzeń dzienna typu openspace cieszy się coraz większą popularnością – pojawia się właściwie jako standardowy element w nowych projektach, a także jako nowa koncepcja w rearanżacjach mieszkań. Pokój dzienny połączony z aneksem to doskonały kontekst do wprowadzenia wyspy kuchennej – mebla niezwykle praktycznego o wszechstronnym zastosowaniu. Naturalnie o wielkości tego mebla będzie decydował metraż naszego mieszkania, wpływając nie tylko na długość blatu, ale także na jego szerokość.

Jakiej wysokości powinny być krzesła barowe - hokery przy wyspie kuchennej

Przeczytaj więcej


Na wschodnim krańcu Long Island znajdują się miasteczka: East Hampton i Southampton, do których bogaci nowojorczycy kierują się, aby odpocząć od zgiełku miasta, zrelaksować się i poczuć klimat nadmorskiego, urzekającego, kojącego krajobrazu. Tę atmosferę zapewniają przepiękne, piaszczyste plaże, które swoją linią brzegową zachęcają do długich, wieczornych spacerów. Sielankowy obraz, znany, m.in., z filmu “Lepiej późno niż później”, kusi i zaprasza, dlatego nawet najzamożniejsi bywalcy Manhattanu przybywają tu, aby spędzić lato właśnie nad brzegiem morza. Znamienne, że sam trend spędzania czasu w tych urokliwych zakątkach, nabrał szerszego znaczenia. O ile miejsce urzeka lokalnym kolorytem, to stało się również synonimem nadmorskich wnętrz, które cechuje niesamowity blend. W hamptonowskich aranżacjach luksus, wysoka jakość materiałów oraz dbałość o detal harmonijnie komponują się połączone stonowanymi barwami i umiłowaniem symetrii.

Styl Hamptons - klimat nadmorskiego apartamentu

Przeczytaj więcej


W ciągu mojej 12 letniej kariery w branży wyposażenia wnętrz obserwuje jak wnętrzarskie zainteresowania Polaków ewoulują coraz silniej skupiając się na stylu klasycznym nowojorskim który jest niczym innym jak uwspółcześnioną klasyką stylem modern classic w nowej świeżej odsłonie. Czym się wyróżnia ten styl i jak uzyskać w swoich domach efekt nowojorskiej elegancji – na te pytanie postaram się odpowiedzieć poniżej. Przyjemnej lektury i pamiętajcie o pozostawieniu komentarza :)

JAK UZYSKAĆ W DOMU EFEKT NOWOJORSKIEJ ELEGANCJI - STYL NOWOJORSKI KLASYCZNY

Przeczytaj więcej


Kandelabry i świeczniki na błyszczących nogach, w których odbija się srebro klamek? Tafla lustra w kształcie wielokąta z trójwymiarową ramą i efektem światłocienia? Brzmi niecodziennie, prawda? A co powiecie na tapicerowane
krzesło z kołatką i aplikacjami z biżuterii, czarne konsole na giętych, wytwornych nóżkach i blatem lśniącym jak nieskończona toń? Mogę wymieniać długo, bo te eleganckie i wytworne meble oraz dodatki, to przykłady tego, co uwielbiam - stylu, który podbija serca wielu miłośników designu.

Styl Glamour - meble i dodatki pełne blasku

Przeczytaj więcej


Styl nowojorski kojarzy się z blichtrem Piątej Alei. Wspaniale pasuje do każdego wnętrza i natychmiast je rozświetla. Jasne kolory, eleganckie materiały, staranne wykończenia sprawiają, że jest to wybór dla osób obdarzonych dobrym gustem oraz ceniących wysmakowane wzory ukryte pod pozorami prostoty. W tego typu wnętrzach świetnie odnajdują się sztukaterie na ścianie. 

Sztukateria a styl nowojorski. Jak osiągnąć zamierzony efekt?

Przeczytaj więcej

PODZIEL SIĘ Z NAMI SWOIM STYLEM

@modernclassichome

Użyj tagu #MChome na Instagramie, a może to Twoje zdjęcie umieścimy na naszej stronie.

Koszyk

Suma: 0.00 PLN