Modern Classic Home
Filtrowanie
Cena
  • od
    do
Promocja

Lampy stojące ogrodowe to często pomijany – a jakże ważny element każdego przydomowego terenu! Nowoczesne słupki oświetleniowe, modne kinkiety ścienne czy lampy wiszące korzystnie wpływają na wygląd otoczenia, jednocześnie umożliwiając jego komfortową eksploatację po zmroku. W naszej ofercie czekają na Ciebie wysokiej jakości lampy ogrodowe, które pozwolą Ci poprawić prezencję budynku oraz poziom jego bezpieczeństwa. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i przeczytaj, jak wybrać idealne źródło światła!

Lampy ogrodowe – praktyczny dodatek na każdym terenie

Oświetlenie ogrodowe to instalacja, jaką obowiązkowo powinien uwzględnić każdy właściciel domu z podwórkiem. Modne lampy ogrodowe przeznaczone do montażu na zewnątrz są bowiem w znacznej mierze odpowiedzialne za możliwość bezproblemowego korzystania z terenu wieczorem i nocą. Po jakie modele lamp ogrodowych warto sięgnąć? Przede wszystkim po praktyczne kinkiety, które można zamontować na ścianie budynku. Zlokalizowane w pobliżu drzwi wejściowych pozwolą łatwiej otworzyć je za pomocą kluczy bez konieczności poszukiwania zamka w ciemności. Umieszczone w wybranych punktach elewacji pomogą także w jej dekoracyjnym podkreśleniu, pozytywnie wpływając na prezencję całego obiektu.

Lampy stojące w ogrodzie warto zastosować wzdłuż ciągów komunikacyjnych na podwórku – ścieżki prowadzącej do domu, podjazdu do garażu czy dróżek wijących się po trawniku. W takim miejscu oświetlenie zewnętrzne umożliwi bezproblemowe poruszanie się po terenie oraz poprawi ogólny poziom bezpieczeństwa – zarówno samych domowników, jak i całej posesji.

Lampy ogrodowe warto ulokować także w różnych miejscach podwórka – wzdłuż ogrodzenia, a także w pobliżu ozdobnych krzewów, rzeźb, fontann czy pergol. Poprawią one widoczność tych dekoracji po zmroku, dzięki czemu będą one cieszyć Twoje oczy o dowolnej porze dnia i nocy. Dodatkowo stworzą wyjątkowe refleksy świetlne pomiędzy liśćmi roślin, sprawiają, że ogród będzie prezentować się magicznie po zmroku.

Różnorodne lampy ogrodowe – jakie rozwiązanie wybrać?

Na rynku dostępne są zróżnicowane lampy ogrodowe. Większą popularnością wśród właścicieli domów cieszą się nowoczesne lampy stojące, które można umieścić w dowolnym miejscu na posesji. Wybierz je, jeśli chcesz rozjaśnić przestrzeń w pobliżu ścieżki i podjazdu bądź zależy Ci na podkreśleniu dekoracyjnej roślinności w ogrodzie.

W asortymencie posiadamy lampy ogrodowe w formie kinkietów. To mocowane na ścianie oświetlenie zewnętrze w ciekawy sposób zaakcentuje elegancki wygląd budynku, korzystnie wpływając także na Twój komfort po zmroku. Wystarczy bowiem włączyć światło na elewacji, a poruszanie się w pobliżu domu stanie się znacznie bardziej wygodne i bezpieczne.

W naszym sklepie znajdziesz także wiszące lampy ogrodowe. Takie oprawy będą dobrym wyborem na zadaszony taras, na którym spędzasz czas po zmroku. Weź je pod uwagę także w sytuacji, gdy w Twoim domu przewidziano podcień przy drzwiach wejściowych wymagający doświetlenia w porze nocnej.

Jakie zalety posiadają lampy ogrodowe?

Oświetlenie zewnętrzne to funkcjonalna ozdoba każdego terenu. Starannie zaprojektowane lampy ogrodowe w różnych rozmiarach, wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły są przyjemnym dla oczu dodatkiem na posesji. W elegancki sposób komponują się z wyglądem budynku oraz korzystnie wpływają na jego prezencję – sprawiając, że cała nieruchomość wygląda bardziej prestiżowo.

Montując lampy ogrodowe w miejscach, w których najczęściej się przemieszczasz, znacząco podniesiesz swoją wygodę. Pokonywanie ścieżek i schodów po zmroku przestanie być dla Ciebie problemem, a poruszanie się po terenie podwórka będzie bezpieczniejsze.

Skutecznie oświetlony budynek i teren wokół niego jest dodatkowo mniej atrakcyjnym kąskiem dla potencjalnych włamywaczy i złodziei. Działanie lamp ogrodowych sprawi, że będą oni znacznie bardziej widoczni – stąd ryzyko wtargnięcia przez nich na Twoją posesję znacząco zmaleje. 

Na co zwrócić uwagę, kupując lampy ogrodowe?

Przeglądając dostępne w sprzedaży lampy ogrodowe stojące lub ścienne, pamiętaj o kilku istotnych kwestiach. Pierwszym ważnym kryterium będzie estetyka lamp zewnętrznych. Modele od sprawdzonych dystrybutorów cechują się wysoką jakością i modnym designem, a ich dopasowanie do stylistyki budynku jest wyjątkowo proste.

Kolejnym zagadnieniem jest funkcjonalność oświetlenia. Lampy ogrodowe stojące, wiszące i kinkiety o praktycznym charakterze powinny oferować optymalną ilość światła, skutecznie rozjaśniając wybrany obszar. Warto przy tym zastanowić się, czy mają one zapewniać światło punktowe, czy raczej rozproszone. Zależnie od miejsca montażu, zapotrzebowanie na oświetlenie może być bowiem nieco odmienne - bezpośrednio wpływając na typ zastosowanych lamp ogrodowych.

Istotnym zagadnieniem będzie także odporność latarni ogrodowych na warunki atmosferyczne, determinująca ich długą żywotność. Lampy stojące, które mają zostać zamontowane w miejscach narażonych na padający deszcz i śnieg, powinny wyróżniać się odpowiednim stopniem ochrony. Dzięki temu ich użytkownicy nie będą obawiać się zawilgocenia urządzenia, mogącego prowadzić do niebezpiecznego zwarcia bądź uszkodzenia lampy. 

Jak zamontować lampę w ogrodzie?

Sposób montażu lamp ogrodowych jest w głównej mierze uzależniony od ich rodzaju. Kinkiety ścienne wystarczy przykręcić do elewacji za pomocą odpowiednich do tego celu wkrętów. W podobny sposób mocuje się wiszące lampy tarasowe. Nieco inaczej wygląda jednak sytuacja, jeżeli zdecydujesz się na stojące lampy ogrodowe. Powinny one zostać zamontowane na stabilnym podłożu – kostce brukowej, kamiennej posadzce czy specjalnym postumencie. Solidnie przykręcone lampy stojące bez trudu zniosą napór wiatru czy przypadkowe trącenie przez przechodzącego człowieka, zdobiąc posesję przez długi czas.

Jeżeli marzysz o modnym oświetleniu przydomowego terenu, takim jak lampy ogrodowe stojące wysokie bądź kinkiety, zadbaj o wcześniejsze wykonanie niezbędnej instalacji elektrycznej. Najlepiej przygotować ją już na etapie budowy obiektu mieszkalnego i urządzania ogrodu, co pozwoli wyeliminować konieczność rozkopywania zadbanego trawnika bądź rozprowadzania nowych kabli na wykończonej elewacji. Doświadczony elektryk będzie także w stanie zrealizować konieczne przyłącza na już zamieszkałym i eksploatowanym terenie, montując wybrane przez Ciebie nowoczesne lampy stojące i kinkiety we wskazanych miejscach posesji.

Lampy ogrodowe a stopień ochrony

Kupując lampy do ogrodu, koniecznie zwróć uwagę na ich stopień ochrony. Determinuje on bowiem miejsce montażu, pozwalając łatwiej dopasować do własnych potrzeb idealny model oświetlenia. Jeżeli lampy stojące ogrodowe mają zostać zlokalizowane w miejscu narażonym na wilgoć, powinny posiadać stopień ochrony wynoszący co najmniej IP 44. Wskazuje on na zabezpieczenie przed ciałami obcymi o średnicy powyżej 1 mm oraz rozbryzgami wody – informując, że lampa ogrodowa nie ulegnie zniszczeniu nawet podczas kontaktu z deszczem. Wybrany przez Ciebie egzemplarz ma niższy stopień ochrony? Zamontuj go pod sufitem tarasu lub na elewacji w takim obszarze, by nie miał on kontaktu z opadami atmosferycznymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium